Έβγαλε… Μασούρα από το μανίκι ο Μίτσελ και ο Ολυμπιακός χτίζει σερί!

Τέταρτη διαδοχική νίκη για τον Ολυμπιακό που… έρχεται! Ο Μίτσελ έριξε στο ημίχρονο τον Μασούρα και αυτός στην πρώτη του επαφή σκόραρε για να χαρίσει τη νίκη στους ερυθρόλευκους κόντρα στον Άρη (1-0).

MVP: Ο Μασούρας μπαίνει ως αλλαγή στο ημίχρονο και ούτε ένα λεπτό μετά, καθαρίζει το ματς για τον Ολυμπιακού αφού τρυπώνει στην αντίπαλη άμυνα και με ωραία κεφαλιά μετά την εξαιρετική μπαλιά του Χάμες, γράφει το 1-0 που παρέμεινε ως το φινάλε. Λυτρωτής, χρυσή αλλαγή και όποια άλλη ατάκα σας αρέσει για να χρησιμοποιήσετε…

Η σφυρίχτρα: Δεν είχε προβλήματα ο Ρεϊνσρέιμπερ από το Ισραήλ, περνώντας ουσιαστικά απαρατήρητος.

Ολυμπιακός (Μίτσελ): Πασχαλάκης, Ρέαμπτσιουκ, Ντόι, Παπασταθόπουλος, Ροντινέι, Εμβιλά, Ιν. Χουάνγκ, Μπιέλ (88′ Γκάρι Ροντρίγκες), Χάμες (78′ Σαμασέκου), Φορτούνης (46′ Φορτούνης), Μπακαμπού (70′ Ελ Αραμπί).

Άρης (Άλαν Πάρντιου): Κουέστα, Μαζικού, Φαμπιάνο, Μπράμπετς, Οντουμπάτζο, Ετέμπο, Νταρίντα (73′ Μανού Γκαρθία), Νταμπό (79′ Ντουκουρέ), Μαντσίνι, Ματέο Γκαρσία (85′ Πάλμα), Γκρέι (73′ Καμάτσο).